oneri

canli-yayin

 18 Nisan 2024, Perşembe  22:37:51

38. GÜZELYURT PORTAKAL FESTİVALİ

Çok yönlülüğü , 17 günlük süresi ve tüm kesimlere hitap edebilen organizasyonları ile ülkemizin en büyük Festivali olan Güzelyurt Portakal Festivali'nde bu yıl yine her kesime hitap eden organizasyon ve yeniliklere yer verildi.

Kalitesi , sürdürülebilirliği ve marka değerinin pekiştirilmesine yönelik yapılan tüm aktiviteler belirli bir konsept doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Ciddi bir bütçe gerektiren bu çalışmalar gerek sponsorlarımız ve gerekse bütçemiz tarafından karşılanmaktadır.

ORGANİZASYONLAR VE ETKİNLİKLER

1. PORTAKAL VE PORTAKAL SUYU DAĞITIMI:

Her yıl olduğu gibi Bu yıl da yaklaşık 50 ton portakal alınarak soğuk hava depolarına konmuştur.Portakallar narenciye şirketleri tarafından tarafımıza verilmektedir. Festival parkında her gece taze sıkılmış portakal suları halka ücretsiz olarak dağıtılmakta ayrıca özel gecelerde sofralık portakalların torbalar halinde ücretsiz dağıtımı da sağlanmaktadır.

2. FESTİVAL PİYANGOSU

Her yıl düzenlemekte olduğumuz ve geleneksel hale gelen Festival Piyangosunda bu yıl ödül olarak bir araba ve gençlerin yeni tutkusu olan atv cinsi araçlardan bir adet veriyoruz. Festival Parkını ziyaret eden vatandaşlara ve İndirim Günleri kapsamında alışveriş yapanlara ücretsiz olarak dağıtılacak olan piyangonun çekilişi Festivalin Final gecesi olan 12 Temmuz 2015 Pazar akşamı yapılacaktır.

3- Güzelyurt Portakal Festivali için Jingle..

Güzelyurt Portakal Festivalini simgelemesi amacı ile 2014 yılında ilk kez hazırlanan ve halkımızdan büyük beğeni alan jingle tüm etknliklerimizde yine yoğun olarak kullanılacaktır.

4- Web Sayfası

Festivalin tüm yönleri ile tanıtılmasını sağlamak ve işlevselliğini artırmak amacı ile guzelyurtfestival.org isimli sayfamız halkın hizmetine açılmıştır.Tüm yarış ve turnuva tarzı etkinliklere müracaatlar elektronik ortamlar aracılığı ile yapılabilecektir. Ayrıca web sayfası aracılığı ile Festival Parkından canlı yayın yapılacaktır..

5- Belediye Oyun Standları

2014 yılında oluşturduğumuz ve yoğun ilgi gören ücretsiz oyun standları bu yıl yine açılacaktır.Binlerce çocuğun ziyaret ettiği stantlar festivale ayrı bir boyut katmıştır.

6- SAĞLIK HİZMETİ

38.Güzelyurt Portakal Festivali dolayısı ile Yakın Doğu Hastahanesi ile sosyal yönü çok güçlü bir işbirliği anlaşması imzalamış bulunuyoruz.Yaptığımız işbirliği anlaşmasında ,Yakın Doğu Hastahanesi festival süresince park içerisinde oluşabilecek ani rahatsızlıklarda, ilk müdahaleyi yapabilmek amacı ile bir stand oluşturacak ve ambulans hizmeti koyacaktır.. Ayrıca oluşturulacak stand aracılığı ile Kan Bağışı Kampanyası da düzenlenecektir.

Gönüllü kan verme alışkanlığını artırmaya yönelik olarak düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasında elde edilecek olan kan üniteleri thalassemia hastalarının ihtiyaçları için kullanılacaktır.

7- SOSYAL PROJELER

a)Yöresel Yiyecek ve El İşleri yapan kişilerin satış yapabilmeleri için ücretsiz stand yeri verilecektir.

b) Belediye misafirlerine ve konuklarına yapılacak ikramların, evlerinde bu işi yapıp aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarından tedarik edilmesi yönünde sürdürülen uygulamaya devam edilecektir..

c )Güzelyurt Belediyesi yaşlı Hizmet Birimi üyesi 60 yaş ve üzeri yaklaşık 1200 kadının eşleriyle birlikte Festivale davet edilmesi sağlanacak ve ücretsiz olarak birlikte akşam yemeği alınmasına müteakip düzenlenecek Festival etkinliğini izlemeleri sağlanacaktır.

d) Gönüllü kan verme alışkanlığını artırmaya yönelik olarak Yakın Doğu Hastahanesi ile müştereken festival süresince düzenlenecek olan kan bağışı kampanyası.

8- REKLAM VE TANITIM ÇALIŞMALARI

Güzelyurt Portakal Festivali'nin ülke genelinde tanıtılması amacıyla medya aracılığı ile reklam aktivitelerine yer verilerek, Festival programının ve Festival Müziğinin halka tanıtımının sağlanmasına çalışılacaktır.

Reklam bannerleri, billboardlar ve afişler Güzelyurt girişi ile kent çemberlerine asılarak festival tanıtımının yoğun olarak yapılması sağlanacak ayrıca tüm kentlerde broşür ve promosyon ürünleri dağıtılarak ilginin sürekliliği sağlanacaktır.

9-FESTİVAL KORTEJİ

Ülkemizin en büyük korteji olan Güzelyurt Portakal Festivali korteji 26 Haziran 2015 Cuma günü ülkeye gelen konuk belediye temsilcileri ve yabancı heyetler, okullar, kültür ve sanat dernekleri, kurum kuruluşlar spor kulüpleri ve animatör ekiplerin katılımıyla gerçekleşecektir. Ülkemizin en yoğun katılımla gerçekleşen korteji Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu önünde başlayıp, Amfi Tiyatro'da sona erecek. Yürüyüş süresince beş yol, kapalı çarşı meydanı ve müze önü olmak üzere üç ayrı noktada gösteriler yer alacaktır.Ayrıca Festival kortejinde birçok farklı animasyon ekipleri yer alıp kortejin coşkusunu artıracaklardır. Ayrıca güzergah boyunca korteji ve yapılacak gösterileri izlemeye gelen izleyicilere festival piyango bileti de dağıtılacaktır.

10-AÇILIŞ TÖRENİ

Kortej Yürüyüşü sonrası açılış gösterilerine geçilecek. Gerçekleştirilecek açılış gösterilerinde ATLANTİS akrobasi ekibi muhteşem bir gösteri sunacaktır.

Açılış Töreni sonrası Festival programı kapsamında Amfi Tiyatroda Halkdansları gösterileri, Parkın çeşitli yerlerinde ise farklı gösteriler ve animasyonlar yer alacaktır.Tarihsel karakterlerin yer alacağı canlı heykel performansları parkın birçok yerinde halka sürpriz gösteriler sunacaklardır.

11-SES SANATÇILARI HAYRANLARIYLA BULUŞACAK

Güzelyurt Portakal Festivali organizasyonlarında hem yerli hemde Türkiye'nin sevilen seslerine yer verilecektir. Türkiyenin tanınmış seslerinden İrem DERİCİ,Gökhan TÜRKMEN,MODEL,PİNHANİ,İlyas YALÇINTAŞ,Murat KEKİLLİ,Zeo JAWEED gibi sanatçıların yanısıra , yerel sanatcılarımızdan Cem KAFKAS,Ayşegül ZAİM gibi sanatçılarımıza da yer verilecektir.

12- KAYAHAN Seni Anıyoruz Konseri;

Yakın bir tarihte kaybettiğimiz ses sanatçısı Kayahanı anmak amacı ile ülkemizin birçok ses sanatçısının sahne alacağı özel bir gece festival kapsamında düzenlenecektir.

SOS/MUHİTTİN YANGIN/NAZIM CED/HÜSEYİN EMEL/AHMET EVAN/ÇETİN KESKİNEL/SİNAN GÜZEN/SERDAR KAVAZ/KUZEY TARIK/HÜSEYİN YÜCELTEN/ÖRGE VOLKAN/ARİF EDİZER/CEVDET AKTEPE/ELİZ FELLAHOĞLU/AYŞEGÜLER AKIN/HALİL AKANSEL'İN KATILIMI İLE DÜZENLENECEK BU ÖZEL GECE İLE DEĞERLİ SANATCIYI ANMA FIRSATI BULACAĞIZ.

13-YAVUZ SEÇKİN GÜZELYURT'U KAHKAHAYA BOĞACAK

Türkiyenin en değerli stand up ve sunucularından YAVUZ SEÇKİN hayranları ile Güzelyurtta buluşacak. Başarılı sanatcının yer alacağı gece Amfi Tiyatro'da düzenlenecek.

14- ÇOCUK ŞENLİĞİNDE MANTAR CÜCELER VE ŞEKER DÜKKANI

Eğlencenin sınır tanımadığı Çocuk Şenliği bu yıl yine renkli organizasyonla Festival programında yer alacaktır. Eğlence, yarışma ve yiyecek stantlarının kurulacağı Çocuk Şenliği'nde çocuklar eğlenceye doyacak. Tüm aktivitelerin ücretsiz gerçekleşeceği Şenlikte bölge ilköğretim kurumları, özel kreşler ve dernekler sahne alarak dans gösterileri sunacak.. Türkiye'nin ünlü ilizyonistlerinden Enver ERTAÇ'ın sahne alacağı gecede ayrıca gerçek cücelerin yer aldığı Mantar Cüceler ve ülkemizde ilk kez Şeker Heykellerin yer alacağı Şeker Dükkanı isimli oyun sahnelenecektir.Rusyadan gelen Akrobasi ekibinin de yer alacağı etkinlikte çocuklar için birçok sürpriz hediye dağıtılacaktır.

15- İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ GÜNLERİ

Bölge halkının büyük ilgisini gören "İndirim Günlerine " bu yıl Festival programı içerisinde yine 2 gün olarak yer verilecektir. Etkinlik süresince çarşı merkezi trafiğe kapatılarak vatandaşların güvenli ortamda alışveriş yapmaları sağlanacak. 10.00-24.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte vatandaşlar mağaza sahiplerinin yapacağı indirimden yararlanacak. "İndirim Günlerinde Türkiyenin ses sanatcılarından PİNHANİ ve İlyas YALÇINTAŞ sahne alıp performans sergileyecek.

Ayrıca dans gösterileri ve eğlenceli aktivitelerin yer alacağı gecelerde İndirim Günleri kapsamında alışveriş yapan vatandaşlara alışveriş fişlerine karşılık kendilerine verilecek piyango biletleri ile araba ve atv kazanma şansı sağlanacaktır.

16-KÜLTÜR DERNEKLERİ

Bölge kültür ve sanat dernekleri bu yıl yine hüner ve yeteneklerini 38. Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında gösterme imkanı bulacaklardır. Festival programında sunacakları gösteriler için hazırlıklarını sürdüren Dernekler, kendilerine ayrılan gecelerde ortak olarak çeşitli etkinlikler düzenleyecekler..

17-FESTİVALDE DEFİLE

Angelo Ajans tarafından düzenlenecek defilede Abiye kıyafetler ,spor giysiler ve mayolar mankenlerin sunumu ile izleyicilerin beğenisine sunulacak. Altının Büyüsü ismi ile organize edilen gecede ayrıca O Ses Türkiye yarışmasında büyük beğeni toplayan ve ikinci gelen Zeo JAWEED konseri halka sunulacaktır.

18- YARIŞMA VE EĞLENCE :

2015 Yılı yeniliklerinden biri de izleyicilerin yarışıp ödül ve hediye kazanabilecekleri bir gecenin organize edilmiş olmasıdır.Eşiyle katılana sürpriz hediyeler sloganı ile Genç Tv tarafından organize edilecek olan gecede müzik ve dans gösterileri de yer alacaktır.

19- SPORTİF ETKİNLİKLER

i)-GOLF TURNUVASI

Festivalde üçüncü kez Golf Turnuvasına da yer verilecektir. Turnuva Gemikonağı bölgesinde bulunan CMC Golf Sahasında düzenlenecektir.

ii)-TAVLA TURNUVASI

Girne Con Kahve Sponsorluğunda her yıl para ödüllü olarak düzenlenmekte olan turnuvaya bu yıl yine yer verilecektir

iii)-FUTBOL TURNUVASI

Minikler Futbol Turnuvası Festival kapsamında geleneksel olarak düzenlemekte ve yoğun ilgi ile izlenmektedir. 38 Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında yine Minikler Halı Saha Futbol turnuvasına yer verilecektir.

iv) Duatlon Yarışları;

38. Güzelyurt Portakal Festivalinde ilk kez Duatlon yarışlarına yer verilecektir.Koşu,bisiklet ve koşudan oluşan üç etaplı yarış Kent Merkezinde düzenlenecektir.

v) Rüzgar ve Uçurtma Sörfü ;

Wind Surf ve Kite Surf olarak son yıllarda oldukça popüler olan spor dalına bu yıl festival kapsamında yer verilecektir.Gemikonağı bölgesinden start alacak olan yarışlar Gaziverende sonlanacaktır.

vı) Santranç Turnuvası: Bu yıl ilk kez festival kapsamında santranç turnuvasına da yer verilecektir.KKTC Santranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen organizasyon küçükler,yıldızlar ve genel olmak üzere üç klasmanda düzenlenecektir.

vıı) Klasik Araçlar Slalom Yarışı: Festivalde diğer bir yenilik ise klasik araçların katılımı ile düzenlenecek olan slalom yarışıdır.Güzelyurt Klasik Araçlar derneği ile düzenlenecek olan ortak etkinlik 28 Haziran günü gerçekleştirilecektir.

vııı) Dart Turnuvası : Geleneksel hale gelen Güzelyurt Portakal Festivali Uluslararası Açık Dart Turnuvası bu yıl yine gerçekleştirilecektir.

20- MASKOT:

Festivalin simgesi olan ve halk tarafından ismi Bay ve Bayan Portakal olarak konan sevimli maskotlarımız bir yıl önceki festivalin final gününde evlendirilmişlerdi.Bu yıl bir çocuk maskot dünyaya getirecek olan Bay ve Bayan Portakal ailesi çocuklarını final gecesinde seyirci, ile buluşturup bir süprize imza atacaklardır.

21-MUHTEŞEM FİNAL

16 gece boyunca birçok etkinliğe ev sahibi yapacak olan 38. Güzelyurt Portakal Festivali Final akşamında da muhteşem bir programla kapanacak. Final gecesinde Sunuculuğunu Dr (Ufuk Soğur), Burç Tuncer ve Seniha Kanatlı üstlenecek.

Ses Sanatçısı Murat KEKİLLİ'nin konser vereceği gecede lastik adam ve uçan akrobatlar inanılmaz gösterilerle izleyicileri kendilerine hayran bırakacak. Dans Gösterileri yanı sıra gecede izleyicilere binlerce hediye dağıtılacak Festival piyango çekilişinin yapılacağı Araç ve ATV kazananın belirleneceği gece muhteşem havai fişek gösterileri ile sona erecektir.Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi