oneri

canli-yayin

 25 Temmuz 2024, Perşembe  10:57:17

Piyango ve Çekilişler

16

41. Yıl Özel Açılış Piyangosu ~ 29 Haziran 2018 Cuma

41. Güzelyurt Portakal Festivali etkinlikleri kapsamında 29 Haziran 2018 Cuma günü düzenlenen açılış gösterilerine katılanlar bu biletten 1 (bir) adet alma hakkına sahip olacaktır. Çekiliş  akşam gösterileri sonrası Amfi Tiyatroda gerçekleştirilecektir. Kazanan numaraların sahipleri Amfi Tiyatroda bulunmuyorsa, çekilişler tekrar edilecektir.

İndirim Şöleni Piyangosu ~ 04 Temmuz 2018 Çarşamba

41. Güzelyurt Portakal Festivali etkinlikleri kapsamında 04 Temmuz 2018 Çarşamba günü düzenlenen indirimli alışveriş etkinliğinde, alışveriş yapanlar bu biletten yaptıkları alışveriş oranına göre alma hakkına sahip olacaktır. Çekiliş etkinlik akşamı düzenlen Sinan Akçıl konseri sonrası Kapalı Çarşı Meydanında gerçekleştirilecektir.  Kazanan numaraların sahipleri Kapalı Çarşı Meydanında bulunmuyorsa, çekilişler tekrar edilecektir.
Market ve benzin alışverişleri kapsam dışında Tutulmuştur. Yaptığınız alışverişlerin sonucunda işyerlerinden alacağınız 04 Temmuz 2018 tarihli fişleri belediye standlarına ibraz etmeniz sonrası çekiliş Biletlerini alabileceksiniz.

 

 

40. GÜZELYURT PORTAKAL FESTİVALİ BASIN KİTİ

ORGANİZASYON VE ETKİNLİKLER

1) FESTİVAL KORTEJİ

40. yıla özgü birçok yenilikler, kortejde yer alacaktır. Binlerce insanın katılımı ile şölen ve karnaval havasında geçecek olan ülkemizin en büyük korteji organize edilecektir. Festival Kortejini heyecanla izlemenizi arzulamaktayız.

2) 2. ÇOCUK RESİM YARIŞMASI

40. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resim yarışmasına, rekor bir katılım ile tam 811 resim gönderilmiştir. 17 Nisan – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında teslim edilen resimlerin sergisi, 30 Haziran 2017 tarihinde açılacaktır. Dereceye giren resimlerin ödül töreni ise Festivalin resmi açılış töreni sonrasında düzenlenecektir.

3) PORTAKAL ATIŞALIM OYUNU

40. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ve elektronik ortamda her yaş grubundaki kitlelerin katılımı ile oynanmakta olan online oyun, yoğun ilgi görmüştür. Ciddi bir yarış ve rekabete sahne olan oyunun ödül töreni, 30 Haziran 2017 tarihinde, Festivalin resmi açılış töreni sonrası düzenlenecektir. “Portakalları Zıplat Ödülleri Kazan” sloganı ile yayınlanan oyun, ülkemizin ilk etkinliğe yönelik online oyunu olarak yerini almıştır.

4) AÇILIŞ PİYANGOSU

Festivalin, 40. yılında birçok yenilik, renkli etkinlikler ve değişiklerle yerini almıştır. Festival Kortejine katılan kişilere ve açılış töreninde alanda bulunan herkese ücretsiz olarak hediye piyangosu dağıtılacaktır ve aynı akşam tören programı içerisinde çekilişler yapılıp 10 şanslı kişiye spor yapma alışkanlığını artırmaya yönelik olarak 10 adet bisiklet verilecektir.

5) AÇILIŞ TÖRENİ

İddia ediyoruz 40. yıl açılış töreni, bugüne kadar yapılmış açılış törenlerinin en görkemlisi olacaktır. Siz değerli basın mensuplarının aracılığı ile halkımıza çağrı yapıyoruz. Halkımızın belki de, herhangi bir yerde bir arada göremeyeceği performansları, 40. Güzelyurt Portakal Festivali Açılışında görebilecektir. Halkımız, dünya rekorları kıran gösterilerin dışında, açılış piyangosu sayesinde hediye de kazanabilecektir.

6) PORTAKAL VE PORTAKAL SUYU DAĞITIMI

Her yıl olduğu gibi 40. yılda da yaklaşık 40/50 ton portakal ve her gece binlerce bardak portakal suyu ücretsiz olarak halkımıza dağıtılacaktır.

7) BELEDİYE STANDLARI

40. yıla özgü olarak, Belediye tarafından çocuklar için oyun ve yarışma stantları oluşturulacak. Oyun stantlarında çocuklar hem eğlenecek hem de yarışarak hediye kazanabilecektir. Ayrıca, narenciyeden elde edilen ürünlerin satıldığı stant oluşturulup, ürünlerin tanıtım ve bilinilirliğini artıracaktır.

8) SAĞLIK HİZMETİ

40. Güzelyurt Portakal Festivali dolayısı ile Yakın Doğu Hastanesi ile sosyal yönü çok güçlü bir işbirliği anlaşması imzalamış bulunuyoruz. Yaptığımız işbirliği anlaşmasında, Yakın Doğu Hastanesi, Festival süresince park içerisinde oluşabilecek ani rahatsızlıklarda, ilk müdahaleyi yapabilmek amacı ile bir stant oluşturacak ve ambulans hizmeti koyacaktır. Ayrıca 40. Yıl dolayısı ile Güzelyurt Belediyesi, Sosyal Hizmet Birimi üyesi 100 kişiye kendi tesislerinde ücretsiz checkup hizmeti sağlayacaktır.

9) KONSERLER

Türkiye’den gelen popüler sanatçılar ve ülkemizin sanatçılarının katılımları ile konserler organize edilmiştir.
Halil Sezai, Cem Adrian, Güliz Ayla, Buray ve Sıla Festival etkinlikleri kapsamında performans icra edeceklerdir. Ayrıca, yerel sanatçılarımız Frekans, Arif Edizer, Ayhan Başkal, Hüseyin Yücelten ve İrem Barani, çok özel bir günde sahne alıp performans sergileyecektir.

10) BİZİM GÜNÜMÜZ, BİZİM İKRAMIMIZ, BİZİM KONSERİMİZ

Festivalin 40. yılında bizler için özel bir anlamı olan ve çok değerli olacağını düşündüğümüz yerel bir etkinlik organize ettik.
Etkinliğe gelen halka, kendi ürünlerimizden herse, hellim, pilavuna, çörek, zeytinli, nohutlu çörek gibi ürünler ikram edilecek ve ülkemizin gururları olan Frekans, Arif Edizer, Ayhan Başkal, Hüseyin Yücelten ve İrem Barani sahne alıp performans sergileyecektir.

11) SPORTİF TURNUVALAR

10 gün sürecek Festivalde, her yaş grubunun katılımı ile birçok sportif etkinliğe yer verilecektir.

 • Tavla Turnuvası

 • Satranç Turnuvası

 • Klasik Araçlar Slalom Yarışları

 • Okçuluk Yarışları

 • Dart Turnuvası

 • Minikler Futbol Turnuvası

 • Duatlon Yarışları

 • Golf Turnuvası

 • Masterler Futbol Maçı.

12) DANS VE AKROBASİ GÖSTERİLERİ

Müthiş dans ve akrobasi gösterileri, Festivale gelen herkesi etkileyecektir. Açılış törenlerinde yer alacak olan Lunar Circus ve Karizma Show gösterileri ile nefes kesecektir. Moscow Children Circus, çocuk şenliğinde çocuklara muhteşem bir performans sunacaktır. Küba’dan gelen dansçılar, final akşamında Sıla konseri öncesi sahne alacaktır.

13) İNDİRİM ŞÖLENİ, PİYANGOSU VE MEYDAN KONSERİ

40. yıla özgü yenilikler, her gün farklı organizasyonun içinde yer almıştır. 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü Kent Merkezinin yolları trafiğe kapatılacak ve meydanda stantlar kurulacaktır. Esnafımızın yapacağı özel indirimlerle Kent, şölen havasına bürünecektir. Her alışveriş yapana Belediye tarafından piyango bileti verilecek ve gecenin sonunda yapılacak çekiliş ile 10 kişiye ödül olarak bisiklet verilecektir. Çekiliş öncesi ise Buray, Kent Meydanında sahne alıp performans sergileyecektir.

14) GÜLİZ AYLA KONSERİ VE DEFİLE

Modanın kalbi yine Festivalde atacak. Türkiye’den gelecek olan mankenlerin katılımları ile yaza özel muhteşem bir defile Festivalde yer alacaktır. Defile sonrası ise son dönemin popüler isimlerinden Güliz Ayla sahne alıp konser verecektir.

15) ÇOCUK ŞENLİĞİ VE UÇURTMA ŞÖLENİ

40. yılda Festivalde, herkes çocuk olmak isteyecek. Festivalde, çocuklar için müthiş bir program hazırlandı. Birçok yiyecek ve içecek, çocuklara ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Ayrıca oyun ve eğlence stantları oluşturulup, çocukların ücretsiz olarak doyasıya eğlenmesi sağlanacaktır. Paranın hiçbir şekilde kullanılmayacağı bir gün olarak tasarlanan etkinliklerde, ayrıca Moskova’dan gelen akrobatlar, illüzyonistler, jonglörler sahne alıp, çocuklar için performans sergileyecekler. Aynı gün ilköğretim kurumlarımızın sahne performansları icra edilecektir.

16) SOSYAL PROJELER

 1. Bağış Kumbaraları : Festivalin düzenleneceği parka, Kanser Hastaları Yardım Derneği yararına kumbaralar yerleştirilecektir. 40. Yıl, Kanser Hastalarına umut olabilmek için farkındalık yaratacaktır.

 2. Festival maskotu ve çocuklar için bilinen kahramanlar, narenciye tüketimini artırmak için, çeşitli sloganlarla park alanında yerlerini alacaklar ve bizlere narenciyenin faydalarını göstereceklerdir.

 3. Sosyal Hizmet Birimi Üyelerine Akşam Yemeği : Güzelyurt Belediyesi Sosyal Hizmet Birimi üyesi 60 yaş ve üzeri 1500 kişiye Festival süresince ücretsiz akşam yemeği ikram edilecek ve etkinlikleri izlemeleri sağlanacaktır. Evlerinden Belediye araçları ile alınacak olan üyeler, gece sonunda yine aynı araçlarla evlerine bırakılacaktır.

 4. Yöresel Yiyecek ve El İşleri yapan kişilerin, Festival süresince ve İndirim Şöleninde satış yapabilmeleri için ücretsiz stant yeri verilecektir.

 5. Gençlerin İstihdamı : Festival ciddi anlamda sosyal boyutları ile her yaş grubunu olumlu yönde etkilemektedir. Yüzlerce üniversite öğrencisi Festival süresince istihdam edilip, organizasyonlar içerisinde yer almaktadır. Bu proje sayesinde sosyal yönleri güçlenen, çalışma hayatını öğrenen gençler ayrıca, tatil harçlıklarını da çıkarabilmektedir.

 6. Davetler : Festival dolayısı ile Türkiye’den gerek Kardeş Belediyelerden ve gerekse işbirliği içerisinde olduğumuz Belediyelerden yüzlerce misafir, davetimize icabet ederek aramızda bulunmakta ve Festivale farklı bir boyut katmaktadırlar.

17) SPONSORLAR

Böylesi devasa bir organizasyonu gerçekleştirebilmek için kendi branşlarında birçok sponsorumuz yanımızda yer almakta ve bizlere destek vermektedirler.

ORGANİZASYON VE ETKİNLİKLER

1)    FESTİVAL KORTEJİ

40. yıla özgü birçok yenilikler, kortejde yer alacaktır. Binlerce insanın katılımı ile şölen ve karnaval havasında geçecek olan ülkemizin en büyük korteji organize edilecektir. Festival Kortejini heyecanla izlemenizi arzulamaktayız.

2)    2. ÇOCUK RESİM YARIŞMASI

40. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resim yarışmasına, rekor bir katılım ile tam 811 resim gönderilmiştir. 17 Nisan – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında teslim edilen resimlerin sergisi, 30 Haziran 2017 tarihinde açılacaktır. Dereceye giren resimlerin ödül töreni ise Festivalin resmi açılış töreni sonrasında düzenlenecektir.

3)  PORTAKAL ATIŞALIM  OYUNU

40. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ve elektronik ortamda her yaş grubundaki kitlelerin katılımı ile oynanmakta olan online oyun, yoğun ilgi görmüştür. Ciddi bir yarış ve rekabete sahne olan oyunun ödül töreni, 30 Haziran 2017 tarihinde, Festivalin resmi açılış töreni sonrası düzenlenecektir. “Portakalları Zıplat Ödülleri Kazan” sloganı ile yayınlanan oyun, ülkemizin ilk etkinliğe yönelik online oyunu olarak yerini almıştır.

4)  AÇILIŞ PİYANGOSU

Festivalin, 40. yılında birçok yenilik, renkli etkinlikler ve değişiklerle yerini almıştır. Festival Kortejine katılan kişilere ve açılış töreninde alanda bulunan herkese ücretsiz olarak hediye piyangosu dağıtılacaktır ve aynı akşam tören programı içerisinde çekilişler yapılıp 10 şanslı kişiye spor yapma alışkanlığını artırmaya yönelik olarak 10 adet bisiklet verilecektir.

5)  AÇILIŞ TÖRENİ

İddia ediyoruz 40. yıl açılış töreni, bugüne kadar yapılmış açılış törenlerinin en görkemlisi olacaktır. Siz değerli basın mensuplarının aracılığı ile halkımıza çağrı yapıyoruz. Halkımızın belki de, herhangi bir yerde bir arada göremeyeceği performansları, 40. Güzelyurt Portakal Festivali Açılışında görebilecektir. Halkımız, dünya rekorları kıran gösterilerin dışında, açılış piyangosu sayesinde hediye de kazanabilecektir.

6)  PORTAKAL VE PORTAKAL SUYU DAĞITIMI

Her yıl olduğu gibi 40. yılda da yaklaşık 40/50 ton portakal ve her gece binlerce bardak portakal suyu ücretsiz olarak halkımıza dağıtılacaktır.

7)  BELEDİYE STANDLARI

40. yıla özgü olarak, Belediye tarafından çocuklar için oyun ve yarışma stantları oluşturulacak. Oyun stantlarında çocuklar hem eğlenecek hem de yarışarak hediye kazanabilecektir. Ayrıca, narenciyeden elde edilen ürünlerin satıldığı stant oluşturulup, ürünlerin tanıtım ve bilinilirliğini artıracaktır.

8)  SAĞLIK HİZMETİ

40. Güzelyurt Portakal Festivali dolayısı ile Yakın Doğu Hastanesi ile sosyal yönü çok güçlü bir işbirliği anlaşması imzalamış bulunuyoruz. Yaptığımız işbirliği anlaşmasında, Yakın Doğu Hastanesi, Festival süresince park içerisinde oluşabilecek ani rahatsızlıklarda, ilk müdahaleyi yapabilmek amacı ile bir stant oluşturacak ve ambulans hizmeti koyacaktır. Ayrıca 40. Yıl dolayısı ile Güzelyurt Belediyesi, Sosyal Hizmet Birimi üyesi 100 kişiye kendi tesislerinde ücretsiz checkup hizmeti sağlayacaktır.

9)  KONSERLER

Türkiye’den gelen popüler sanatçılar ve ülkemizin sanatçılarının katılımları ile konserler organize edilmiştir.

Halil Sezai, Cem Adrian, Güliz Ayla, Buray ve Sıla Festival etkinlikleri kapsamında performans icra edeceklerdir. Ayrıca, yerel sanatçılarımız Frekans, Arif  Edizer, Ayhan Başkal, Hüseyin Yücelten ve İrem Barani, çok özel bir günde sahne alıp performans sergileyecektir.

10)      BİZİM GÜNÜMÜZ, BİZİM İKRAMIMIZ, BİZİM KONSERİMİZ

Festivalin 40. yılında bizler için özel bir anlamı olan ve çok değerli olacağını düşündüğümüz yerel bir etkinlik organize ettik.

Etkinliğe gelen halka, kendi ürünlerimizden herse, hellim, pilavuna, çörek, zeytinli, nohutlu çörek gibi ürünler ikram edilecek ve ülkemizin gururları olan Frekans, Arif Edizer, Ayhan Başkal, Hüseyin Yücelten ve İrem Barani sahne alıp performans sergileyecektir.

11)      SPORTİF TURNUVALAR

10 gün sürecek Festivalde, her yaş grubunun katılımı ile birçok sportif etkinliğe yer verilecektir.

-         Tavla Turnuvası,

-         Satranç Turnuvası,

-         Klasik Araçlar Slalom Yarışları,

-         Okçuluk Yarışları,

-         Dart Turnuvası,

-         Minikler Futbol Turnuvası,

-         Duatlon Yarışları,

-         Golf Turnuvası,

-         Masterler Futbol Maçı.

12)      DANS VE AKROBASİ GÖSTERİLERİ

   Müthiş dans ve akrobasi gösterileri, Festivale gelen herkesi etkileyecektir. Açılış törenlerinde yer alacak olan Lunar Circus ve Karizma Show gösterileri ile nefes kesecektir. Moscow Children Circus, çocuk şenliğinde çocuklara muhteşem bir performans sunacaktır. Küba’dan gelen dansçılar, final akşamında Sıla konseri öncesi sahne alacaktır.

13)      İNDİRİM ŞÖLENİ, PİYANGOSU VE MEYDAN KONSERİ

40. yıla özgü yenilikler, her gün farklı organizasyonun içinde yer almıştır. 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü Kent Merkezinin yolları trafiğe kapatılacak ve meydanda stantlar kurulacaktır. Esnafımızın yapacağı özel indirimlerle Kent, şölen havasına bürünecektir. Her alışveriş yapana Belediye tarafından piyango bileti verilecek ve gecenin sonunda yapılacak çekiliş ile 10 kişiye ödül olarak bisiklet verilecektir. Çekiliş öncesi ise Buray, Kent Meydanında sahne alıp performans sergileyecektir.

14)      GÜLİZ AYLA KONSERİ VE DEFİLE

Modanın kalbi yine Festivalde atacak. Türkiye’den gelecek olan mankenlerin katılımları ile yaza özel muhteşem bir defile Festivalde yer alacaktır. Defile sonrası ise son dönemin popüler isimlerinden Güliz Ayla sahne alıp konser verecektir.

15)      ÇOCUK ŞENLİĞİ VE UÇURTMA ŞÖLENİ

40. yılda Festivalde, herkes çocuk olmak isteyecek. Festivalde, çocuklar için müthiş bir program hazırlandı. Birçok yiyecek ve içecek, çocuklara ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Ayrıca oyun ve eğlence stantları oluşturulup, çocukların ücretsiz olarak doyasıya eğlenmesi sağlanacaktır. Paranın hiçbir şekilde kullanılmayacağı bir gün olarak tasarlanan etkinliklerde, ayrıca Moskova’dan gelen akrobatlar, illüzyonistler, jonglörler sahne alıp, çocuklar için performans sergileyecekler. Aynı gün ilköğretim kurumlarımızın sahne performansları icra edilecektir.

16)      SOSYAL PROJELER

a.     Bağış Kumbaraları : Festivalin düzenleneceği parka, Kanser Hastaları Yardım Derneği yararına kumbaralar yerleştirilecektir. 40. Yıl, Kanser Hastalarına umut olabilmek için farkındalık yaratacaktır.

b.    Festival maskotu ve çocuklar için bilinen kahramanlar, narenciye tüketimini artırmak için, çeşitli sloganlarla park alanında yerlerini alacaklar ve bizlere narenciyenin faydalarını göstereceklerdir.

c. Sosyal Hizmet Birimi Üyelerine Akşam Yemeği : Güzelyurt Belediyesi   Sosyal Hizmet Birimi üyesi 60 yaş ve üzeri 1500 kişiye Festival süresince ücretsiz akşam yemeği ikram edilecek ve etkinlikleri izlemeleri sağlanacaktır. Evlerinden Belediye araçları ile alınacak olan üyeler, gece sonunda yine aynı araçlarla evlerine bırakılacaktır.

d. Yöresel Yiyecek ve El İşleri yapan kişilerin, Festival süresince ve İndirim Şöleninde satış yapabilmeleri için ücretsiz stant yeri verilecektir.

e.  Gençlerin İstihdamı : Festival ciddi anlamda sosyal boyutları ile her yaş grubunu olumlu yönde etkilemektedir. Yüzlerce üniversite öğrencisi Festival süresince istihdam edilip, organizasyonlar içerisinde yer almaktadır. Bu proje sayesinde sosyal yönleri güçlenen, çalışma hayatını öğrenen gençler ayrıca, tatil harçlıklarını da çıkarabilmektedir.

f. Davetler : Festival dolayısı ile Türkiye’den gerek Kardeş Belediyelerden ve gerekse işbirliği içerisinde olduğumuz Belediyelerden yüzlerce misafir, davetimize icabet ederek aramızda bulunmakta ve Festivale farklı bir boyut katmaktadırlar.

17)      SPONSORLAR

Böylesi devasa bir organizasyonu gerçekleştirebilmek için kendi branşlarında birçok sponsorumuz yanımızda yer almakta ve bizlere destek vermektedirler.

38. GÜZELYURT PORTAKAL FESTİVALİ

Çok yönlülüğü , 17 günlük süresi ve tüm kesimlere hitap edebilen organizasyonları ile ülkemizin en büyük Festivali olan Güzelyurt Portakal Festivali'nde bu yıl yine her kesime hitap eden organizasyon ve yeniliklere yer verildi.Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Bicare Sigorta